*Когнитивни способности – умствени умения, от които се нуждаем, за да изпълним дадена задача – от най-простата до най-сложната. Когнитивните умения са по-тясно свързани с механизмите на това как учим, помним, решаваме проблеми и обръщаме внимание, отколкото с действителното знание.
*Свободни радикали – нестабилни, реактивни атоми или молекули, търсещи да запълнят своя липсващ електрон за сметка на други атоми или молекули, които остават без един електрон.
*Оксидативен стрес – първоначално натрупване на свободни радикали* в организма, характеризиращо се с главоболие, проблеми с храносмилането, гадене и умора.
*Дегенерация на макулата – заболяване, което засяга макулата – централната част на ретината (намира се в задната част на окото). Макулата е тази част от окото, която ни позволява да виждаме ясно дори и най-дребните детайли на даден предмет, да можем да четем или да караме кола.
*Антоцианини – водноразтворими пигменти, които са причината за червения, синия и виолетовия цвят на растенията. Антоцианин идва от гръцките думи антос (цвят) и кианос (син). Самите антоцианини не са напълно самостоятелен клас растителни вещества, а принадлежат към родовия клас на флавоноидите, като не притежават мирис и аромат.